Polyürea Yalıtım Sistemleri

Polyurea Tanımı
Polyurea kaplama sistemi, beton ve metal yüzeylerin kaplanmasında kullanılan yüksek yapışma gücüne sahip 2 bileşenli bir kimyasaldır. Poliolamin İzosiyanat bileşimi sprey olarak püskürtülerek ek yersiz, %100 yapışma gücüne sahip bir yalıtım kaplama sistemi oluşturur.

Polyurea Nedir?

İki reaktif bileşenlerinin karıştırılması ile elde edilen bir elastomer izosiyanat ve bir amin bileşeni dir.
Bu ve daha az birincil aminler daha reaktif ve bu nedenle jel süresini uzatmak ikincil olan aminler vardır. Aynı zamanda polimerizasyon düzeyi ve çapraz bağ yoğunluğu yükseltmek. Bu hidrolitik kararlılık geliştirir ve mükemmel mekanik ve kimyasal kararlılık gösterirler su geçirmez filmler üretir.

Spesifik özellikleri talep olduğunda ayrıca, diğer katkı kür sisteminin bir parçası olabilir. Bu defoaming olarak pigmentler, alev geciktiriciler veya işleme yardımcı olabilir.

Uygulama:
Polyurea kaplama, su yalıtımı teknolojisinde dünyada en iyi sistem olarak kullanılan kaplama malzemesidir.
Açık atmosferde muazzam dayanım gücü ile uzun yıllar UV’yekarşı koruma sağlar. Darbe dayanımı sayesinde yırtılma direnci yüksektir.
Sadece su yalıtımında kullanılmakla kalmayan Polyurea, binaların korozyona karşı korunmasında da son derece etkili bir sistem bütünüdür.

WhatsApp chat