Yalıbor Yalıtım Sistemleri

yalibor-ses-izolasyonu

Yalıbor Yalıtım Sistemleri

Yalıbor tamamen doğal içeriği ile uygulandığı yapı malzemeleri ile tam uyum sağlar.Yalıbor tavan yalıtımında kullanıldığında ısı,ses,yangın,rutubet ve nem yalıtımı sağlar.Yüzey seçmez,lifli yapısı ve mukavemeti ile yüzeye çok iyi tutunur.Tavan uygulamalarında katlar arası ısı,ses,yangın,rutubet ve nem izolasyonu sağlamak amacıyla alanda %70’e varan ısı tasarrufu sağlar.

Yalıbor alçıpan,gaz beton,tuğla,blok bims,mdf,osb,saç,boardex,guardex vb. gibi tüm yapı malzemelerinin üzerine püskürtüldüğünde uygun kalınlık sağlandığında 65 desibele kadar sesi emer,ekyersiz ve lifli yapısından dolayı yaşam alanlarında uzun ömürlü ısı,ses,yangın,rutubet ve nem yalıtımı sağlar.yalıbor makine ile püskürtüldüğü ve uyguladığı alanda en ufak bir boşluk dahi bırakmadığı ıçın ısı ve ses kaçaklarını ortadan kaldırır.

Yalıbor çatı yalıtımlarında alan seçmez;ahşap,çelik,beton,alçıpan,osb,mdf vb. bütün yüzeylere uygulanır.Uygulama yapılan çatılarda ısı,ses,yangın,rutubet ve nem izalasyonu sağlar.Yalıbor makine ile püskürtüldüğü için ek yersiz mükemmel bir yalıtım sağlar.Yalıbor uygulamasına sahip bir çatı yangın güvenliği açısından tam emniyetlidir,Yalıbor’un içerisindeki bor bileşenleri sayesinde çatıda haşere barınmaz .Eksiz yalıtım özelliğinden dolayı ısıl iletkenlik değeri ; λ[ W/(m.K ) ] 0,0399I7

WhatsApp chat